קונדומים: כלי חיוני למין בטוח יותר

קונדומים: כלי חיוני למין בטוח יותר

מספר מילים 429

קונדומים הם צורה חשובה של אמצעי מניעה ומניעת זיהום המועבר במגע מיני (STI) עבור גברים ונשים כאחד. כלי רב-תכליתי זה הוא דרך יעילה להגן על עצמך ועל השותפים המיניים שלך, כמו גם להוסיף להנאה של חוויות מיניות. במאמר זה נדון בסוגים ובתכונות של קונדומים, היתרונות שהם מציעים וכיצד להשתמש בהם נכון.

יש שפע של קונדומים זמינים במגוון צבעים, צורות, גדלים וחומרים. לטקס הוא החומר הפופולרי ביותר, שכן הוא מהווה מחסום יעיל נגד מחלות מין והריון, תוך שהוא גם נמתח ועמיד. ישנם גם קונדומים פוליאוריתן עבור אלה עם אלרגיות לטקס. לאחר מכן, ישנם קונדומים דקים או מרקמים כדי להגביר את הרגישות וההנאה. חשוב לקנות קונדום שמתאים היטב ולא קטן מדי, שכן קונדום רופף יכול להחליק במהלך יחסי מין וקונדום הדוק יכול לשבור או לגרות את העור.

זה חיוני לתרגל מין בטוח בכל פעם שאתה פעיל מינית. קונדומים הם אחת הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת מכיוון שהם יכולים להפחית באופן משמעותי את הסיכון להידבק במחלות מין. בשימוש נכון ועקבי, קונדומים יעילים ב-98% ויכולים למנוע מחלות מין כגון כלמידיה, זיבה, עגבת ונגיף הכשל החיסוני האנושי (HIV). הם גם מציעים הגנה מפני הריון.

שימוש נכון ואחסון נכון של קונדומים הוא המפתח ליעילותם. בדקו תמיד את תאריך התפוגה על האריזה לפני השימוש בקונדום וודאו שמדובר בלטקס או פוליאוריתן, שכן חומרים אלה מהווים את המחסום היעיל ביותר מפני מחלות מין והריון. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, יש לשים את הקונדום לפני כל מגע גניטלי או מיני. הניחו את הקונדום על הפין וצבטו את קצהו כדי להוציא את האוויר לפני שמגלגלים אותו כל הדרך למטה. השתמשו רק בשמנים על בסיס מים כדי למנוע פגיעה בקונדום. לאחר פעילות מינית, הקפידו לזרוק את הקונדום לפח אשפה מאובטח. אין להניח קונדום משומש בחזרה, לשטוף אותו או לקשור בו קשר כדי לעשות בו שימוש חוזר.

לזוגות שמחפשים הגנה נוספת ונוחות, יש עכשיו גם קונדומים פנימיים. נקראים גם קונדומים נשיים, אלה עשויים להיות משוחק בתוך הנרתיק או פי הטבעת והוא יכול לשמש ליחסי מין אנאליים או בנרתיק. חשוב לזכור להשתמש בקונדום חדש בכל פעם, שכן שימוש חוזר בו עלול להגביר את הסיכון למחלות מין ולהריון.

בסופו של דבר, קונדומים הם כלי בריאותי חשוב בעולם של היום. הם יכולים לסייע במניעת הריון ומחלות מין תוך הוספת הנאה מינית. קצת טיפול ותרגול, ואתה יכול לקצור את היתרונות של כלי חיוני זה.

שאלות נפוצות

אתר מומלץ
ש: האם קונדומים יעילים?
תשובה: בשימוש נכון ועקבי, קונדומים יעילים ב-98% במניעת הריון ומחלות מין רבות.

ש: איך אדע אם קונדום הוא בגודל הנכון?
תשובה: חשוב לקנות קונדום שמתאים היטב ואינו קטן מדי, שכן קונדום רופף יכול להחליק במהלך קיום יחסי מין וקונדום מתוח יכול לשבור או לגרות את העור. אם אינך בטוח, עדיף לנסות גדלים שונים כדי למצוא אחד המתאים לך ביותר.

בלוג סקס קטלינה לאב מאמרים נוספים

חשפניות: מבט על האמנות, הבידור והריקוד של ריקודים אקזוטיים

חשפניות היו חלק מתעשיית הבידור והריקודים האקזוטיים במשך עשרות שנים. בעוד שבדרך כלל חשפניות מזוהות עם מועדוני מבוגרים ובידור, הן הפכו מקובלות יותר ויותר בחיי המיינסטרים, עם מגוון הולך וגדל של הופעות המתרחשות במגוון רחב של הקשרים.…

חשפניות: מבט על האמנות, הבידור והריקוד של ריקודים אקזוטיים

האם פורנוגרפיה היא בעיה? הבנת הוויכוח

פורנוגרפיה הייתה נושא שנוי במחלוקת במשך עשרות שנים וממשיכה להיות נושא לוויכוח רב. עליית האינטרנט גרמה לעלייה בזמינות הפורנו והעיפה את הדיון לרמה חדשה לגמרי. מצד אחד נמצאים אלה הטוענים כי חומרי תועבה, כולל פורנו, מנוגדים לערכים…

האם פורנוגרפיה היא בעיה? הבנת הוויכוח

דירות דיסקרטיות: המנהג בן מאות השנים של מכירת סקס

לאורך מאות שנים, "דירות דיסקרטיות" היו קיימים כדרך לאנשים לרכוש מין. למרות שיש הרבה סטיגמה, רגולציה ודעת קהל סביבם, שכיחותם בתרבויות ברחבי העולם רק ממשיכה להמחיש עד כמה צורת עסקים זו פופולרית ונפוצה. מבחינה היסטורית, דירות דיסקרטיות…

דירות דיסקרטיות: המנהג בן מאות השנים של מכירת סקס